Biuro UKA na UJK

Historia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach sięga 1969 roku, kiedy to powołana do życia została Wyższa Szkoła Nauczycielska. W 2011 roku, na skutek licznych wcześniejszych przekształceń, ośrodek ten uzyskał status Uniwersytetu i przyjął za swojego patrona poetę z Czarnolasu. Obecnie liczy siedem wydziałów, w tym dwa zamiejscowe. Największym atutem UJK jest niewątpliwie, między innymi dzięki dofinansowaniu z Funduszy Strukturalnych UE na kwotę 348,5 mln.zł,  jego nowoczesna infrastruktura. To nie tylko budynki, ale także sprzęt laboratoryjny, komputerowy i licznie realizowane projekty, mające na celu nieustanne podnoszenie jakości kształcenia.

MOST-owiczów do odwiedzenia UJK z pewnością zachęcą aż 83 koła naukowe działające na tym Uniwersytecie, niezwykle przyjazny budynek Biblioteki, czy urokliwe położenie kampusu. Wśród interesujących, unikatowych kierunków warto wspomnieć o języku rosyjskim biznesu, militarystyce historycznej (spec. bezpieczeństwo militarne we współczesnym świecie oraz wojskowe dziedzictwo kulturowe), rekultywacji terenów poprzemysłowych czy prowadzonych w języku angielskim studiów biotechnologicznych.

Dla wielu istotna będzie też lokalizacja UJK –  w samym sercu Gór Świętokrzyskich. Ciekawostką może być też fakt, że tylko i wyłącznie na terenie miasta Kielc znajduje się aż pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne, a nawet… stok narciarski. Poza tym liczne zabytki, ciekawe muzea i na wieczorną porę – kilka naprawdę pozytywnych, studenckich lokali.

Zobaczcie więc konieczne nasz film o UJK i pamiętajcie o tym Uniwersytecie przy kolejnej rekrutacji.

ujk1.pngujk3.pngujk4.pngujk5.pngujk6.pngujk7.pngujk8.pngujk9.pngujk9a.pngujk9b.pngujk9c.pngujk9d.pngujk9e.pngujk9f.pngujk9g.png