Biuro UKA we Wrocławiu, czyli Profesor Miodek zaprasza Was na UWr

Uniwersytet Wrocławski jest jedną z najstarszych uczelni Europy Środkowej. Jego historia liczy już ponad trzy wieki, a dziś należałoby go po prostu określić mianem nowoczesnej szkoły wyższej, która na dziesięciu wydziałach kształci blisko 40 tysięcy studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych.

To tutaj studenci mogą powtarzać materiał przed egzaminem, spędzając przyjemnie czas na brzegu Odry lub w zbyt upalne dni, chronić się w jednej z najpiękniejszych barokowych sal we Wrocławiu, dawnym refektarzu klasztoru, dziś – czytelni Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ale tak naprawdę, niemal każdy budynek UWr zasługuje na nie mniejsze zachwyty – zlokalizowany na Wyspie Tamka Wydział Biotechnologii, Collegium Anthropologicum z urokliwym dziedzińcem oraz będące pod jego opieką – Ogród Botaniczny i Arboretum. Wreszcie nowoczesny, znajdujący się niemalże na wrocławskim Rynku, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii. Słowem – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Co niemniej ważne – Wrocław to zdecydowanie miasto spotkań. Być może to właśnie tu uda się Wam zawrzeć studenckie przyjaźnie, a na każde kolejne spotkanie umawiać się w zupełnie nowym miejscu - na jednym z ponad 400 mostów lub Wyspie Słodowej, w Pałacu Królewskim, na ulicy Świdnickiej, w Parku Szczytnickim, w najstarszym w Polsce ZOO, na Ostrowie Tumskim...

Serdecznie polecamy Wam Uniwersytet Wrocławski i mamy nadzieję, że decyzję o rekrutowaniu się na Program MOST właśnie do stolicy Dolnego Śląska pomoże Wam podjąć nasza VIDEORELACJA i goszczący w niej Profesor Miodek!