Uniwersytet Wrocławski jest jedną z najstarszych uczelni Europy Środkowej. Jego historia liczy już ponad trzy wieki, a dziś należałoby go po prostu określić mianem nowoczesnej szkoły wyższej, która na dziesięciu wydziałach kształci blisko 40 tysięcy studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych.

To tutaj studenci mogą powtarzać materiał przed egzaminem, spędzając przyjemnie czas na brzegu Odry lub w zbyt upalne dni, chronić się w jednej z najpiękniejszych barokowych sal we Wrocławiu, dawnym refektarzu klasztoru, dziś  czytelni Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ale tak naprawdę, niemal każdy budynek UWr zasługuje na nie mniejsze zachwyty  zlokalizowany na Wyspie Tamka Wydział Biotechnologii, Collegium Anthropologicum z urokliwym dziedzińcem oraz będące pod jego opieką  Ogród Botaniczny i Arboretum. Wreszcie nowoczesny, znajdujący się niemalże na wrocławskim Rynku, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii. Słowem  każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Co niemniej ważne  Wrocław to zdecydowanie miasto spotkań. Być może to właśnie tu uda się Wam zawrzeć studenckie przyjaźnie, a na każde kolejne spotkanie umawiać się w zupełnie nowym miejscu - na jednym z ponad 400 mostów lub Wyspie Słodowej, w Pałacu Królewskim, na ulicy Świdnickiej, w Parku Szczytnickim, w najstarszym w Polsce ZOO, na Ostrowie Tumskim...

Serdecznie polecamy Wam Uniwersytet Wrocławski i mamy nadzieję, że decyzję o rekrutowaniu się na Program MOST właśnie do stolicy Dolnego Śląska pomoże Wam podjąć nasza i goszczący w niej Profesor Miodek!