Biuro UKA w Lublinie na KUL i UMCS

KUL to uniwersytet, którego zadaniem jest służba Bogu i Ojczyźnie  Deo et Patriae. Śmiało może być nazwany jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej w Polsce. Wielu przyciąga do niego fakt, że po II wojnie światowej właśnie tu narodziła się Lubelska Szkoła Filozofii Klasycznej (czytaj więcej) i wciąż kontynuowane są jej najlepsze tradycje.

Jednak KUL to nie tylko filozofia, teologia czy prawo kanoniczne. Uniwersytet prowadzi także takie kierunki jak filologia chińska, niderlandzka, retoryka czy krajoznawstwo i turystyka kulturowa. Zainteresowani i ciekawi świata studenci zdecydowanie znajdą coś dla siebie. Z kolei doktoranci na pewno docenią dorobek badaczy z takich instytutów, jak Instytut Badań nad Twórczością Cypriana Kamila Norwida, Instytut Badań nad Literaturą Religijną czy Instytut Nauk Biblijnych.

RELACJA VIDEO Z KUL - kliknij tutaj!

UMCS drugi z goszczących nas uniwersytetów to uczelnia, którą kształtowały lwowskie i wileńskie tradycje, a wszystko zaczęło się równo 70 lat temu. Od tego czasu zwiększyła się liczba wydziałów, rozrosła baza lokalowa, przybyło studentów. Obecnie można tutaj studiować tak ciekawe kierunki, jak na przykład chemię kryminalistyczną, jazz i muzykę estradową, turystykę historyczną czy fizykochemię nowych materiałów. UMCS oferuje też możliwość doświadczenia studenckiego życia w Miasteczku Akademickim z prawdziwego zdarzenia  ogromnym kompleksie budynków uniwersyteckich oraz akademików, z którymi sąsiadują też dwa prywatne domy studenckie, zwane żartobliwie Burżuj  i Carrington. Zresztą dobry humor nie opuszcza studentów UMCS przez cały czas  dba o niego Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, będące drugim co do wielkości ośrodkiem kulturalnym w Lublinie. To niemal codzienne imprezy, koncerty, spotkania, festiwale i ... folk. Bo właśnie na UMCS-ie funkcjonuje jeden z najstarszych studenckich zespołów artystycznych - bajeczny Zespół Tańca Ludowego - koniecznie zobaczcie tutaj !

Słowem, ogromnie polecamy Wam Lublin i różnorodną ofertę, zarówno jednej, jak i drugiej uczelni. Poza tym, co pokażemy Wam wkrótce w naszych filmach reportażowych, to miasto po prostu zasługuje na poznanie. Podobnie jak i cała wschodnia Polska ?proponujemy więc Wam pilną naukę w tygodniu, a każdy weekend w jednym z oddalonych zaledwie o kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów od Lublina, miejsc: Kazimierzu Dolnym, Kozłówce, Nałęczowie, Zamościu czy Lwowie. A zatem nie ma jak Lwów! to znaczy  Lublin! ;-)

RELACJA VIDEO Z UMCS - kliknij tutaj!

p.s. jak zawsze spotkaliśmy się z Koordynatorkami i Koordynatorami oraz Studentami - było arcypozytywnie Poniżej parę pamiątkowych zdjęć z UMCS :-)

UMCS1.pngUMCS2.pngUMCS3.pngUMCS4.pngUMCS5.png