Jak doskonale wiecie, MOST to Program Mobilności Studentów i Doktorantów. Tym razem jednak mobilne stało się Biuro UKA. Postanowiłyśmy, jako ogólnopolskie koordynatorki Programu, zainaugurować w Szczecinie cykl spotkań ze studentami każdej z 20 uczelni, na których możecie w ramach MOST-u studiować. Podczas takiej wizyty zapraszamy studentów na półgodzinną prezentację na temat idei Programu, objaśniamy zasady jego działania.

Następnie studenci mają możliwość zadawania nam nurtujących ich pytań, czy osobistej rozmowy i omówienia ważnych dla nich kwestii. Ponadto organizujemy specjalne seminaria dla koordynatorów wydziałowych Programu tak, by potrafili jeszcze sprawniej doradzać Wam i pomagać w rozwiązywaniu ewentualnych trudności.

Będąc na Uniwersytecie Szczecińskim odwiedziłyśmy dwa wydziały: Wydział Matematyczno-Fizyczny oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Ponadto spotkałyśmy się z Jego Magnificencją Rektorem prof. dr. hab. Edwardem Włodarczykiem, a Prorektor ds. Kształcenia prof. US dr hab. Jacek Styszyński podczas seminarium dla koordynatorów był nieocenionym źródłem pozytywnych interpretacji wielu, wprowadzonych ostatnio na uczelniach, zmian.

To wyraźny sygnał, że władze Uniwersytetu Szczecińskiego mówią Programowi MOST tak! . Ponadto niezwykle sympatyczne i świadczące o ogromnej otwartości na ideę mobilności były rozmowy, które odbyłyśmy z wieloma pracownikami US.

Poniżej, fotorelacja z wyjazdu, a już wkrótce krótki film reportażowy, ukazujący nie tylko to, co wydarzyło się w Szczecinie w dniach 26 i 27 marca, ale również pokazujący, dlaczego warto wybrać US z MOST-owej oferty.

Ogromne podziękowania za pomoc organizacyjną dla Pani Rzecznik US Julii Poświatowskiej oraz Jej fantastycznego zespołu ? pracowniczek i pracowników Biura Promocji i Informacji.

Również serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie ze strony Pani Małgorzaty Dąbrowskiej  uczelnianej koordynatorki Programu MOST na US.

VIDEORELACJA - zapraszamy do obejrzenia!

2szczecin.png3szczecin.png4szczecin.png5szczecin.png7szczecin.png9szczecin.png10szczecin.png11szczecin.png12szczecin.png13szczecin.png14szczecin.png15szczecin.png16szczecin.png17szczecin.png