Byliście w Kielcach? Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego zaprasza!
Sprawdź, jak studiuje się na najstarszym uniwersytecie w Polsce.
Przekonaj się, co czeka Cię w Poznaniu!
A może na MOST do miasta mostów – Wrocławia?
Polak czy Niemiec – nieważne. Z pewnością Mikołaj Kopernik poleciłby Wam Toruń
Może pół roku w Lublinie?
Na Wzgórzu Uniwersyteckim w Opolu są już między innymi Agnieszka Osiecka i Czesław Niemen – czas na Ciebie!
Uniwersytet Warszawski – największy polski uniwersytet na pewno przygotował ofertę dla każdego z Was.
Studia w stolicy? Nie tylko na UW, ale także na UKSW!
Powiew morskiej bryzy? Odwiedź Uniwersytet Gdański
Lublin ma wiele do zaoferowania.
Lubuskie „jest warte zachodu”, Zielona Góra też!
Czy Śląsk to zagłębie MOST-owych ofert – sprawdź śmiało!
Studia w Łodzi?
Olsztyn zaprasza i udowadnia, że Mazury są dobre nie tylko na żagle.
Sprawdź, czy swój kierunek możesz studiować w Bydgoszczy!
Do dawnej stolicy Polski zaprasza Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Południe Europy urzeka… a południowa Polska? Przekonajcie się o tym, studiując w Rzeszowie !
Przekonajcie się, czy w Białymstoku naprawdę grasują żubry
Przekonaj się, czy Szczecin naprawdę „leży nad morzem”?

Oferta naszego Programu poszerzyła się aż o siedem nowych ośrodków akademickich. Miejsca na prowadzonych przez nie kierunkach będą dostępne dla Was już od najbliższej rekrutacji, a więc od 15 kwietnia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Akademia Obrony Narodowej to najwyższej rangi uczelnia Wojska Polskiego, kształci i wychowuje studentów oraz prowadzi badania naukowe, przede wszystkim na potrzeby sił zbrojnych RP. Akademia prowadzi badania naukowe oraz prace rozwojowe w dyscyplinach nauki o obronności i nauki o bezpieczeństwie. Problematyka badawcza podejmowana przez pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni wyjątkowe środowisko eksperckie  koncentruje się m.in. w obszarach: system i strategia bezpieczeństwa narodowego RP, system obronny państwa i strategia obronna RP, współczesne konflikty zbrojne, zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych, logistyka i ekonomika obrony, edukacja dla bezpieczeństwa.

W ramach Programu MOST oferuje miejsca m.in. na kierunku bezpieczeństwo narodowe.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie to jedna z najlepszych i najbardziej renomowanych oraz nowoczesnych polskich uczelni, od lat zajmująca czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych. Jest uczelnią przodującą w Polsce w dziedzinie nowoczesnych technologii, zajmującą wysoką lokatę w skali międzynarodowej. Od początku istnienia AGH jest Uczelnią mocno powiązaną z jednostkami gospodarki narodowej i samorządu regionalnego, realizującą postulat konkretnej służby dla polskiej gospodarki i doradztwa dla władz państwowych i jednostek samorządu terytorialnego.  

W ramach Programu MOST oferuje miejsca m.in. na kierunkach: automatyka i Robotyka, budownictwo, elektronika, informatyka, informatyka stosowana, inżynieria biomedyczna, inżynieria środowiska, technologia chemiczna, zarządzanie i inżynieria produkcji. co istotne, na tym technicznym uniwersytecie, stopniowo wzrasta rola nauk humanistycznych. Stąd zainteresowani znajdą w ofercie miejsca również na kierunkach humanistycznych i ekonomicznych, takich jak: kulturoznawstwo, socjologia czy zarządzanie. Warto dodać, że w swojej ofercie AGH ma dla Was także kierunek prowadzony w języku angielskim - Electronics and Telecommunications.

Akademia Sztuki w Szczecinie  publiczna szkoła wyższa w Polsce. Jako jedyna uczelnia artystyczna łączy w sobie muzykę oraz sztuki wizualne. 

Siedziba nowej szkoły to przede wszystkim historyczny gmach Pałacu pod Globusem w Szczecinie. W skład Akademii Sztuki w Szczecinie wchodzą cztery wydziały: Edukacji Muzycznej, Instrumentalny, Malarstwa i Nowych Mediów, a także Sztuk Wizualnych. W ramach Programu MOST oferować będzie miejsca na kierunkach prowadzonych na każdym z powyższych wydziałów.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku jest uczelnią, której działalność naukowo-badawcza dotyczy obszarów teorii sportu, teorii wychowania fizycznego, wysiłku fizycznego, sprawności motorycznej i zdrowotności z uwzględnieniem ich morfologicznych, fizjologicznych, biochemicznych i biofizycznych uwarunkowań. Obejmuje ona również edukacyjne aspekty historii kultury fizycznej oraz problemy organizacji ruchu turystycznego i ekonomiki turystyki. 

Co istotne, baza obiektów sportowych AWFiS jest jedną z najlepszych w kraju - najważniejsze z nich to: wielofunkcyjna Hala Widowiskowo-Sportowa, Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich, Stadion Lekkoatletyczny im. Sławomira Zieleniewskiego, przystań wioślarska, pływalnia im. Reginy Ziółkowskiej czy boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest placówką naukowo-dydaktyczną o bogatej tradycji kształcenia i silnym zapleczu naukowym, posiada również renomę prężnego ośrodka analiz gospodarczych. Jako uczelnia o profilu ekonomicznym rozwija wszystkie formy kształcenia akademickiego, dba o wysoki poziom badań naukowych, przewodniczy licznym ekspertyzom ekonomicznym i wdrożeniom nowatorskich projektów, a także nieustannie pogłębia współpracę z zagranicą i szeroko rozumianą praktyką gospodarczą.

W ramach oferty dla Programu MOST Uniwersytet zaprasza na takie kierunki, jak: ekonomia, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna, polityka społeczna, towaroznawstwo, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz prowadzony razem z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunek prawno-ekonomiczny.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach to kolejna uczelnia, która poszerzyła ofertę Programu MOST. O UJK i wizycie Biura UKA na tym uniwersytecie możecie obejrzeć film - kliknijcie tutaj.

Wojskowa Akademia Techniczna to uczelnia o historycznych tradycjach, która dopiero w 2002 roku zapoczątkowała prowadzenie cywilnych studiów dziennych. Od tamtej pory poszerzona została baza prowadzonych kierunków, stąd oferta WAT jest również świetnym powodem, by wziąć udział w Programie MOST. Obecnie Akademia prowadzi studia w ponad pięćdziesięciu specjalnościach, na piętnastu kierunkach: budownictwo, bezpieczeństwo narodowe, energetyka, fizyka techniczna, chemia, elektronika i telekomunikacja, geodezja i kartografia, informatyka, inżynieria materiałowa, inżynieria bezpieczeństwa, logistyka, lotnictwo i kosmonautyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz zarządzanie. 

 

 * Materiały zdjęciowe pochodzą z macierzystych stron www poszczególnych Uczelni, również na podstawie zawartych tam informacji, zostały stworzone powyższe opisy.