Oferta naszego Programu poszerzyła się aż o siedem nowych ośrodków akademickich. Miejsca na prowadzonych przez nie kierunkach będą dostępne dla Was już od najbliższej rekrutacji, a więc od 15 kwietnia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Akademia Obrony Narodowej to najwyższej rangi uczelnia Wojska Polskiego, kształci i wychowuje studentów oraz prowadzi badania naukowe, przede wszystkim na potrzeby sił zbrojnych RP. Akademia prowadzi badania naukowe oraz prace rozwojowe w dyscyplinach nauki o obronności i nauki o bezpieczeństwie. Problematyka badawcza podejmowana przez pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni wyjątkowe środowisko eksperckie  koncentruje się m.in. w obszarach: system i strategia bezpieczeństwa narodowego RP, system obronny państwa i strategia obronna RP, współczesne konflikty zbrojne, zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych, logistyka i ekonomika obrony, edukacja dla bezpieczeństwa.

W ramach Programu MOST oferuje miejsca m.in. na kierunku bezpieczeństwo narodowe.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie to jedna z najlepszych i najbardziej renomowanych oraz nowoczesnych polskich uczelni, od lat zajmująca czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych. Jest uczelnią przodującą w Polsce w dziedzinie nowoczesnych technologii, zajmującą wysoką lokatę w skali międzynarodowej. Od początku istnienia AGH jest Uczelnią mocno powiązaną z jednostkami gospodarki narodowej i samorządu regionalnego, realizującą postulat konkretnej służby dla polskiej gospodarki i doradztwa dla władz państwowych i jednostek samorządu terytorialnego.

W ramach Programu MOST oferuje miejsca m.in. na kierunkach: automatyka i Robotyka, budownictwo, elektronika, informatyka, informatyka stosowana, inżynieria biomedyczna, inżynieria środowiska, technologia chemiczna, zarządzanie i inżynieria produkcji. co istotne, na tym technicznym uniwersytecie, stopniowo wzrasta rola nauk humanistycznych. Stąd zainteresowani znajdą w ofercie miejsca również na kierunkach humanistycznych i ekonomicznych, takich jak: kulturoznawstwo, socjologia czy zarządzanie. Warto dodać, że w swojej ofercie AGH ma dla Was także kierunek prowadzony w języku angielskim - Electronics and Telecommunications.

Akademia Sztuki w Szczecinie  publiczna szkoła wyższa w Polsce. Jako jedyna uczelnia artystyczna łączy w sobie muzykę oraz sztuki wizualne.

Siedziba nowej szkoły to przede wszystkim historyczny gmach Pałacu pod Globusem w Szczecinie. W skład Akademii Sztuki w Szczecinie wchodzą cztery wydziały: Edukacji Muzycznej, Instrumentalny, Malarstwa i Nowych Mediów, a także Sztuk Wizualnych. W ramach Programu MOST oferować będzie miejsca na kierunkach prowadzonych na każdym z powyższych wydziałów.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku jest uczelnią, której działalność naukowo-badawcza dotyczy obszarów teorii sportu, teorii wychowania fizycznego, wysiłku fizycznego, sprawności motorycznej i zdrowotności z uwzględnieniem ich morfologicznych, fizjologicznych, biochemicznych i biofizycznych uwarunkowań. Obejmuje ona również edukacyjne aspekty historii kultury fizycznej oraz problemy organizacji ruchu turystycznego i ekonomiki turystyki.

Co istotne, baza obiektów sportowych AWFiS jest jedną z najlepszych w kraju - najważniejsze z nich to: wielofunkcyjna Hala Widowiskowo-Sportowa, Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich, Stadion Lekkoatletyczny im. Sławomira Zieleniewskiego, przystań wioślarska, pływalnia im. Reginy Ziółkowskiej czy boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest placówką naukowo-dydaktyczną o bogatej tradycji kształcenia i silnym zapleczu naukowym, posiada również renomę prężnego ośrodka analiz gospodarczych. Jako uczelnia o profilu ekonomicznym rozwija wszystkie formy kształcenia akademickiego, dba o wysoki poziom badań naukowych, przewodniczy licznym ekspertyzom ekonomicznym i wdrożeniom nowatorskich projektów, a także nieustannie pogłębia współpracę z zagranicą i szeroko rozumianą praktyką gospodarczą.

W ramach oferty dla Programu MOST Uniwersytet zaprasza na takie kierunki, jak: ekonomia, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna, polityka społeczna, towaroznawstwo, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz prowadzony razem z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunek prawno-ekonomiczny.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach to kolejna uczelnia, która poszerzyła ofertę Programu MOST. O UJK i wizycie Biura UKA na tym uniwersytecie możecie obejrzeć film - kliknijcie tutaj.

Wojskowa Akademia Techniczna to uczelnia o historycznych tradycjach, która dopiero w 2002 roku zapoczątkowała prowadzenie cywilnych studiów dziennych. Od tamtej pory poszerzona została baza prowadzonych kierunków, stąd oferta WAT jest również świetnym powodem, by wziąć udział w Programie MOST. Obecnie Akademia prowadzi studia w ponad pięćdziesięciu specjalnościach, na piętnastu kierunkach: budownictwo, bezpieczeństwo narodowe, energetyka, fizyka techniczna, chemia, elektronika i telekomunikacja, geodezja i kartografia, informatyka, inżynieria materiałowa, inżynieria bezpieczeństwa, logistyka, lotnictwo i kosmonautyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika oraz zarządzanie.

* Materiały zdjęciowe pochodzą z macierzystych stron www poszczególnych Uczelni, również na podstawie zawartych tam informacji, zostały stworzone powyższe opisy.