Joanna Kałużna

Dla Biura UKA każda studentka, każdy student jest taki sam. Nie ma znaczenia, czy jest kobietą czy mężczyzną, mieszka w Toruniu czy Gdańsku, pochodzi z Karlina czy Baligrodu. We wnioskach, które do nas kierujecie nie informujecie także, czy jeździcie na wózku inwalidzkim, jesteście niedowidzący czy macie problemy ze słuchem.

Ostatnio jednak, podczas spotkania w Szczecinie, pewna studentka podeszła do mnie jako koordynatorki Programu i zapytała, gdzie na stronie internetowej mogłaby znaleźć szczegółowe informacje dla osób niepełnosprawnych. Zdziwiłam się i zapytałam ? Ale jakie  konkretnie dane ma pani na myśli? Przesympatyczna dziewczyna wyjaśniła mi, że jest asystentką studentki niepełnosprawnej i byłoby im o wiele łatwiej wybrać uczelnię i aplikować do Programu, gdyby od razu wiedziała, które wydziały są przystosowane dla poszczególnych typów niepełnosprawności.  Jasne! To świetny pomysł!  odpowiedziałam i tak, jak wtedy podziękowałam tej dziewczynie za pomysł, tak również teraz serdecznie ją pozdrawiam i mam nadzieję, że nasz nowy dział na stronie spełni oczekiwania wielu niepełnosprawnych studentów.

Poza tym, zachęcam do przeczytania rozmowy z Panią Jadwigą Pacek ? osobą, która dzięki Programowi MOST, po raz pierwszy od wypadku, w wyniku którego porusza się na wózku inwalidzkim, wyjechała samodzielnie na dłużej poza Lublin. Przeczytajcie, co dał Jej ten wyjazd i dlaczego nie do końca było to związane ze studiowaniem.

WAŻNE!
OPRACOWANA LISTA UDOGODNIEŃ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA POSZCZEGÓLNYCH WYDZIAŁACH 20 UNIWERSYTETÓW ZRZESZONYCH W POROZUMIENIU

KLIKNIJ TUTAJ